ГОГОЛІВСЬКІ ПЕРСОНАЖІ

вкл. . Опубліковано в Новини

«Я люблю Гоголя. Це моя хвороба. Гоголь, у нього така багатогранна тематика, що його не можна не любити», – освідчувалася Олександра Селюченко. Майстриня була начитаною людиною і мала певний літературний дар.

 Усе життя вона зберігала любов до творчості Тараса Шевченка, Івана Котляревського, Миколи Гоголя, Лесі Українки. Та найбільше гончарівну приваблював Гоголь своїм гумором, романтикою, колоритом, ліризмом, фантастичністю. Вона буквально зачитувалася його творами. У свої немолоді роки, одинока, ніби дитина, «проковтувала» казку за казкою і сама нібито ставала казковою чарівницею, створюючи з сірої глини казкових героїв. …Ось Вакула на чортові їде, щось нашіптує Солосі чорт, веселяться сімейки чортів, летить відьма на чортові. Невтомно працюючи кожного дня, майстриня створила цілу низку різноманітних, веселих, фантастичних персонажів. «Якби мали вони голос, я була б самою багатою людиною, не знала такої нудьги, одинокості і порожнечі», – зазначала Олександра Селюченко.
Усе розмаїття гоголівських персонажів представлено у фотоколажі робіт Олександри Селюченко, а щоб ближче познайомитися з творчістю майстрині, зазирнувши в потаємні глибини прадавнього гончаротворення, запрошуємо Всіх бажаючих відвідати Меморіальний музей-садибу гончарки Олександри Селюченко.

Світлана Панасюк,
молодший науковий співробітник
Меморіального музею-садиби
гончарки Олександри Селюченко

Додати коментар

Захисний код
Оновити