«ОЛЕКСАНДРА СЕЛЮЧЕНКО: одкровення у творчості».

вкл. . Опубліковано в Новини

З нагоди 95-річниці від дня народження славетної української гончарки, заслуженого майстра народної творчості України, іграшкарки, малювальниці Олександри Селюченко (1921−1987) Національний музей-заповідник українського гончарства проводив Літературно-мистецькийінтернет-конкурс«ОЛЕКСАНДРА СЕЛЮЧЕНКО: одкровення у творчості». До участі в конкурсі було запрошено всіх бажаючих, незалежно від віку, статі, національності, фахової освіти.

Тематика конкурсних творів відображала осмислення життєвого шляху Олександри Селюченко, знайомство з її творчою спадщиною; спогади, враження від відвідування Меморіального музею-садиби опішненської гончарки; роздуми про долю мисткині, її місце в гончарській історії; авторські літературні фантазії за творчістю славетної гончарівни.

Результати конкурсу було оголошено 6 травня 2016 року в Меморіальному музеї-садибі опішненської гончарки Олександри Селюченко під час проведенняУрочистої академії на пошанування славетної мисткині.

Читайте твори переможців та учасників на сайті:

http://selyuchenko-potters.gov.ua/

 

 

І ВІКОВА ГРУПА (10-13 років)

Номінація «Проза»

І місце

«За творче осмислення життєвого шляху Олександри Селюченко»

Богдан Підгорний (Семенівка, Полтавщина). Твір «Мрія»

ІІ місце

«За поетичність мислення»

Анна Северин (Хорол, Полтавщина). Твір «Яблунева вдача»

ІІІ місце

«За оригінальне висвітлення теми»

Маріенна Слюсаренко (Максимівка, Кременчуцький район, Полтавщина). Казка «Таємнича глина»

Номінація «Поезія»

І місце

«За авторську літературну фантазію»

Ніна Тимошенко (Чевельчан, Оржицький район, Полтавщина). Вірш «Глиняні фантазії»

ІІ місце

«За лаконічність»

Катерина Абакумова (Червонозаводське, Полтавщина). «Вірш-присвята Олександрі Селюченко»

ІІІ місце

«За виразність образу»

Каріна Кириченко (Потоки, Кременчуцький район, Полтавщина). Вірш «Гончарівна»

 

Сертифікат учасника

·         Маргарита Андрущенко (Полтава). Вірш «Подих минулого»;

·         Олег Данилейко (Потоки, Кременчуцький район, Полтавщина). Вірш «Олександра Селюченко»;

·         Софія Дорошенко (Полтава). Вірш «Керамічні дива»;

·         Юлія Іщенко (Максимівка, Кременчуцький район, Полтавщина). Етюд «Зачарована красою»;

·         Аліна Кваша (Лубни, Полтавщина). Оповідання «Я знаю, ким стати!»;

·         Анастасія Коваленко (Опішне, Полтавщина). Твір «Талант творити красу»;

·         Наталія Котенко (Вороньківка, Чорнухинський район, Полтавщина). Есе «Життя коротке, мистецтво нескінченне»;

·         Юлія Кравченко (Максимівка, Кременчуцький район, Полтавщина). Твір «Вночі я прокинулася…»;

·         Анна Левицька (Кременчуцький район, Полтавщина). Вірш «Маленький горщик я зробила»;

·         Вікторія Лісовська (Полтава). Есе «Життя, подібне подвигу»;

·         Олена Манько (Опішне, Полтавщина). Твір «Талант Олександри Селюченко»;

·         Алла Орленко (Опішне, Полтавщина). Вірш «Гончарівна»;

·         Тетяна Пасько (Семенівка, Полтавщина). Твір «Загадкова зустріч»;

·         Дарина Сердюченко (Опішне, Полтавщина). Твір «Барвистий світ гончарівни»;

·         Таїсія Тараненко (Полтава). Казка «Таємниця глиняної дівчини»;

·         Катерина Устенко (Кременчуцький район, Полтавщина). Вірш «Враження»;

·         Юлія Яценко (Опішне, Полтавщина). Твір «На гостину до гончарівни».

 

ІІ ВІКОВА ГРУПА (14-17 років)

Номінація «Проза»

І місце

«За літературне втілення образу Олександри Селюченко»

Яна Гриценко (Полтава). Твір «Гончарівна»

ІІ місце

«За краще відображення спогадів про Олександру Селюченко»

Єлизавета Савченко (Полтава). Твір «Дар Олександри»

ІІІ місце

«За авторську літературну фантазію»

Олеся Шлапко (Полтава). Твір «Дивний звір»

Номінація «Поезія»

І місце

«За пізнання образу Олександри Селюченко і психологізм»

Марія Булавенко (Полтава). Вірш «…На все добре вам, усім Щербаням…»

ІІ місце

«За образність»

Юлія Грабенко (Полтава). Вірш «Зліпило її життя»

ІІІ місце

«За новий погляд на постать гончарки Олександри Селюченко»

Анжела Слюсаренко (Полтава). Вірш «Жити – горіти…»

 

Сертифікат учасника

 Влада Гладка (Полтава). Твір «Славетна майстриня з гончарського роду»;

 Марина Лагер (Полтава). Твір «Олександра Селюченко: одкровення у творчості»;

Олександра Івко (Кременчук, Полтавщина). Твір «Мандрівка до Опішного»;

 Аліна Тіщенко (Семенівка, Полтавщина). Твір «У полоні прекрасного».

 

ІІІ ВІКОВА ГРУПА (від 18 років)

І місце

«За поетичне відображення долі мисткині»

Світлана Крахмілець (Велика Багачка, Полтавщина). Вірш «Сповідь».

ІІ місце

«За осмислення духовного світу майстрині»

Світлана Мойшевич (Опішне, Полтавщина). Вірш «Гончарівна».

ІІІ місце

«За ліричне відтворення атмосфери Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко»

Жанна Олексієнко (Гамаліївка, Лохвицький район, Полтавщина).  Вірш «У садибі Олександри Селюченко»

 

Сертифікат учасника

·         Олена Авєріна (Полтава). Вірш «Я розповім вам про майстриню»;

·        Людмила Бедрик (Лубни, Полтавщина). Вірш «Витвори Олександри Селюченко»;

·        Тетяна Кльокта (Малі Будища, Полтавщина).Вірш «До ювілею Олександри Селюченко»;

·         Тетяна Марченко (Опішне, Полтавщина). Вірш «Бабусина казка»;

·         Світлана Мойшевич (Опішне, Полтавщина). Твір «Одинока душа»;

·         Наталя Пошивайло-Таулер (Мельбурн, Австралія). Спогади;

·        Катерина Руденко (Лубни, Полтавщина). Есе «Чари глини»;

·        Олена Сергієнко (Лубни, Полтавщина). Вірш «Буває так на цій землі»;

·         Тетяна Федченко (Лубни, Полтавщина). Вірш «Не просто гончарка, а справжня майстриня»;

·         Ірина Чирка (Опішне, Полтавщина). Вірш «Олександрі Селюченко»;

·         Ольга Шепель. (Лубни, Полтавщина). Вірш «Це диво-майстер, справжня українка».

 

 

ЗАОХОЧУВАЛЬНІ ПРЕМІЇ

«За сценічне втілення образу»

Учні 2 класу Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського (Опішне, Полтавщина). Твір «Казковий світ глиняної іграшки». Керівник: Валентина Кужим.

«За оптимізм і бажання пізнати місце славетної землячки Олександри Селюченко в гончарній історії»

 Катерина Закамська (Опішне, Полтавщина). Вірш «Та, що ліпила з любов’ю»

«За поетичність у прозі»

Любов Білик (Малі Будища, Полтавщина). Твір «Божа іскра».

Додати коментар

Захисний код
Оновити