ЕКСКУРСІЯ В ДИТИНСТВО…

вкл. . Опубліковано в Новини

Меморіальний музей-садиба гончарки Олександри Селюченко радо зустрічає своїх відвідувачів. Невеличке за площею подвір’я заповнює дитячий гомін, свист глиняних свистунів. Дорослі й малі гості шикуються в чергу і невеликими групами проходять до оселі відомої опішненської гончарки – майстрині глиняної іграшки Олександри Федорівни Селюченко. Дізнавшись про її життєвий шлях і ознайомившись із творчими роботами, відвідувачі залишають свої враження в Книзі відгуків, фотографуються на згадку і, зазвичай, обіцяють повернутися.

Найчастіше в Музеї-садибі бувають туристи з Полтавської, Харківської, Сумської, Київської та Дніпропетровської областей. Та ідея провести в Національному музеї-заповіднику українського гончарства «День відкритих дверей», здається, «розбурхала» й місцевих мешканців. Це стало гарним приводом для зустрічі з друзями й близькими, просто відволіктись від щоденних турбот. До Музею-садиби односельці йшли цілими родинами. Кожен – від найменшого до найстаршого – був охоплений увагою музейників. «Екскурсія в дитинство, згадка про рідних людей…» – запис із Книги відгуків.

Музейні співробітники щиро вражені зацікавленістю жителів Опішного, які прагнули більше дізнатися про самих себе. Відрадним є й те, що багато гостей, згадуючи своїх відомих земляків, самі ставали екскурсоводами. Зацікавлені дітлахи весело гомоніли і, наперекір попередженням, намагалися доторкнутися до кожного з експонатів. Молодь пильно розглядала чорно-білі фото, дорослі спілкувалися з екскурсоводами, розпитуючи, дискутуючи.

…Непомітно пролетіли години. Відвідувачі Опішненських храмів історії були в захопленні від побаченого. І це приємно. Можна впевнено сказати, що «Дням відкритих дверей» у Національному музеї-заповіднику українського гончарства бути!

Наталя Ібрагімова,
завідувач Меморіального музею-садиби
гончарки Олександри Селюченко

Додати коментар

Захисний код
Оновити