Лист Леоніда Сморжа до Олександри Селюченко. Опішне, Полтавщина. 10.04.1979

Автор: Super User вкл. . Опубліковано в Листування

Здравствуйте шановна Олександра Федорівна!*

Щиро вітаю Вас і поздоровляю з Весною!

Сподіваюсь, що з моїм листом прийде і тепло.

Я запрацювався і з листом затримався. Але в голові я весь час Вас пам’ятав. І дуже хотів би вас морально (духовно) підтримати. Хоча б тим, що я Вас поважаю і як художника, і як людину. Бо своє слово Ви вже сказали і ще скажете, а іншим подібне зась. От тільки Ваш настрій турбує. Хотілося б щоб Ви трошки оптимістичніше дивились на світ і більше повірили в себе. Бо кожен виходить насамперед із себе і опорою є насамперед сам собі. Без людей, друзів важко, та де їх знайти безкорисливих, відданих, вірних? Родичі, і ті живут насамперед кожен для себе. Лише як горе, тоді можуть обізватися. Мені здається, що Вам слід більше творчо працювати. Попробуйте малювати орнаменти на папері. У вас вийде гарно. Ще одне. А чому б Вам не взяти зошит потовще і вечорами записувати все, що ви пам’ятаєте про батьків, їх працю, про інших гончарів, історію їх життя, творчості і таке інше. Навіть якщо для себе. І я з інтересом  би почитав. Слід знайти ціль, напрям, тоді життя буде змістовнішим, отже і потрібнішим.

У мене діла йдут поволі. Закінчую рукопис книжки. Далі ще одна робота жде. Тоже цікавого мало. Але треба боротися і працювати. Нікого із спільних знайомих не бачу. Думаю на день-два в квітні побути в Млинах. То може і Вас побачу. А ні, то влітку. До літа ще напишемо одне одному листа, адже так?

До побачення, дружньо тисну Вашу руку. З повагою Л. Сморж.

 

* Мову оригіналу збережено

Наталя Ібрагімова,

завідувач Меморіального музею-садиби

гончарки Олександри Селюченко

Підписи до фото:

1-3.Лист Леоніда Сморжа до Олександри Селюченко. Опішне, Полтавщина. 10.04.1979. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства. – Ф. 5. – Оп. 4. – Од. зб. 147. – Арк. 2, 3.