Лист Михайла Денисенка до Олександри Селюченко

Автор: Super User вкл. . Опубліковано в Листування

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лист Михайла Денисенка до Олександри Селюченко 7/VIII-74.

Дорога наша Олександра Федорівна! *

Із хати гончарської шлемо Вам в Опішню славетну найкращі побажання здоров’я і творчого невтомного пошуку… Петро Олександрович всі новини і про наш настрій розкаже особисто. Не забудьте у своїй хаті випити по чарці за нас, грішних… Чекаємо завжди з Вами зустрічі у доброму здоров’ї і настрої! Ця записочка написана «на ходу» прямо на колоді у дворі, де хата гончара. До зустрічі!

Михайло Іванович, Ольга Петрівна і Григорій Павлович.

Вітаємо з наступаючими святами Маковія та Спаса!

 Не забудьте за образ для мене.

7/VIII-74

Лист Михайла Денисенка до Олександри Селюченко

Наш щирий друг, Олександра Федорівна! *

Ваш лист – це художнє оповідання…

Без Вашого, правда, дозволу я осмілився і прочитав Григорію Павловичу і Паші: всі були розчулені вашими словами, де Ви так душевно описали весь свій життєвий шлях, свою жіночу долю… Відколи ми узнали Вас, то ми вже полюбили Вас і бажаємо, щоб Ви були, як можна частіше, ближче з нами, щоб ми завжди відчували прекрасну Вашу душу. Ваш істинно народний талант, себто все те, що так гарно і надовго зближує людей, вселяє в них віру в правду, доброту, красу…

Дай Боже, щоб наші життєві шляхи ішли в цій добрій дружбі, яка зародилася, можна сказати, випадково, але під дуже добрим знаком!..

Рости їй і міцніти!

Все це залежить від нас самих: всі багатства і краса закладена в наших душах, тільки дати можливість всьому цьому стати світлим дороговказом! Недавно був Петро Ганжа і Наташа, потім приїздив сам Петро. У них багато клопоту відносно квартири, отже, роботу покищо залишили на пізніший час. Всі ваші скульптурки я випалив, получилися прекрасні! Дещо тріснуло, а декілька штук взяв Петро та я. Вони всі у мене сховані в майстерні. Багато речей я закінчив сам без Петра, стоять вже готові, випалені остаточно. Все зроблено добре! Останнє доробимо разом з Петром. Зараз у нас багато роботи, у зв’язку із святами. Між іншим, Григорій Павлович і Паша віддають свою дочку Лесю заміж: весілля 1-го і 2-го листопада. Так що у всіх досить клопоту. Дуже і дуже радий, що Ви написали мені, цілую Вас за такого щирого листа, що прийшов у нашу хату. Ви – наша вже, отже, при нагоді і бажанні приїздіть, не забувайте нас! До приємного побачення!

Всі ми вітаємо Вас, бажаємо доброго здоров’я і радісного творчого настрою! Із щирою повагою і любов’ю, Михайло Іванович і Василь. Від Григорія Павловича і Паші – сердечне вітання!

 

* Мову оригіналу збережено

Підписи

1-2.Лист Михайла Денисенка до Олександри Селюченко. Опішне, Полтавщина. 07.08.1974. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства в Опішному . – Ф. 5. – Оп. 4. – Од. зб. 105. – Арк. 1.

3-5.Лист Михайла Денисенка до Олександри Селюченко. Опішне, Полтавщина. 29.10.1975. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства в Опішному . – Ф. 5. – Оп. 4. – Од. зб. 105. – Арк. 2-3.

 

Світлана Панасюк,

молодший науковий співробітник
Меморіального музею-садиби

гончарки Олександри Селюченко