Лист Михайла Денисенка до Олександри Селюченко. Опішне, Полтавщина. 07.08.1974

Автор: Super User вкл. . Опубліковано в Архівні матеріали

Добрий день, Олександра Федорівна!*

Ми уже за Вами скучили: так уже звикли до Вас, до усмішки вашої доброї, до невичерпної творчої фантазії..

Ви – істинно людина, яка повинна бути завжди з нами. У нашому дружньому, щирому гурті поборників краси життя навколишнього…

Звичайно, якщо все буде зроблено з боку музею, щоб Ви жили на території в спеціальному будинку благоустроєному, то тоді наші зустрічі будуть постійно діючі, а поки що будемо радіти нашим короткочасним взаємним побаченням.

Не знаю, чи вирвусь я в Опішню, бо вже моя відпустка закінчилася.

Очевидно, скоріше всього поїде Петро Олександр. сам і забере лева на автомашину, а також менших баранця та левчика.

 А взагалі то, я можу поїхати на три дні, починаючи з четверга до неділі, якщо нічого не помішає. Можливо, що ми узгодимо цю подорож і зможемо приїхати разом з Петром О. Все буде урегульовано, коли вже ми будемо обговорювати подорож до Опішні. Не забудьте, шановна Олександро Федорівна, про образ: пошукайте у своїх  знайомих, може щось знайдете подібно до тих, які прикрашають хати на території музею… І передайте Василю Омеляновичу, щоб лев був готовий, поки має приїхати Петро. Ми написали з ним ще раніше листи Лєженіну і Василю, щоб потурбувалися швидше закінчити. Тепер про наше васильківське життя. Василь мій здає екзамени, залишився ще один, а Сергій збирається скоро їхати до Львова, щоб вступати до інституту. Ольга Петрівна ще на Черніговщині, але вже буде працювати з нового учбового року у Василькові. Григорій Павлович і Паша вітають вас, а ми гуртом обнімаємо і запрошуємо завжди до нашої хати. Ваші друзі Михайло Іванович, Василь, Сергій, Ольга Петрівна, Григорій Павлович і Паша.

Якщо буде можливість, то візьміть з собою одного левчика або баранця, не вище 25-28 см. Запакуйте в картонну коробку, обложіть м’ятими жгутами паперу. А якщо приїде Петро Олександрович, то він тоді візьме, щоб Вам їхати без грузу. Вибачте за турботу.

Можете дати телеграму, то ми зустрінемо вас.

17/VI-76 р.

Дорога Олександра Федорівна!*

Дитятко-Весна усміхається, вітає від нас, Денисенків, Вас із святами!

Бажаємо здоров’я, добробуту, радості, творчої праці! З 10-го травня буду у Полтаві на республік. ярмарці, приїздіть і Ви з Опішні (шукайте Віцька і ярмарку). Буду вельми радий побачити Вас і опішнян знайомих. Отже, до зустрічі! Може, ще найдете і те, що я колись просив? Але це так, як трапиться. Цілуємо!

Ваші Михайло Іванович, Ольга Петрівна і Василь. Вітайте опішнян-художників.

 

*Мову оригіналу збережено

 

Світлана Панасюк,

молодший науковий співробітник

Меморіального музею-садиби

гончарки Олександри Селюченко

Підписи:

1-2.   Лист Михайла Денисенка до Олександри Селюченко.Опішне, Полтавщина. 07.08.1974.Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства. – Ф. 5. – Оп. 4. – Од. зб. 105. – Арк. 6.

3-4.   Лист Михайла Денисенка до Олександри Селюченко.Опішне, Полтавщина. 29.10.1975.Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства. – Ф. 5. – Оп. 4. – Од. зб. 105. – Арк. 9.